Batų priežiūra

Kaip prižiūrėti Vans avalynę?

Vans jau seniai užkariavo jaunimo širdis. Šio prekės ženklo kedus nešioja stiliaus ikonos, o riedlenčių fanai jais džiaugiasi taip dažnai, kaip ir pačiomis riedlentėmis. Būtent šiai sporto šakai ir buvo sukurti itin lengvi ir patogūs Vans kedai. O jų yra įvairiausių – odinių, medžiaginių, zomšinių.

Patogūs jie – tai faktas. Bet norint kuo ilgiau mėgautis jais it naujais, teks ir prižiūrėti. Duosime jums kelis patarimus, kuriais vadovaujantis galėsite ilgiau džiaugtis švariais it naujais Vans‘ais.

Taigi, jei nesate užkietėjęs riedlentininkas, turbūt savo spintoje turite verstos odos ar tiesiog lygios odos Vans‘us. Juos tinka derinti prie klasikinės aprangos einant į darbą, ruošiantis pasimatymui ar šiaip leidžiant laiką su draugais mieste. Dažnai juos avėdami neišvengsite odos nusitrynimų, pablukimų ar šiaip nešvarumų. Pirmiausia ką reikėtų padaryti, tai lengvais judesiais nuvalyti paviršių švariu batų šepečiu, o gumą nušveisti kempinėle suvilgyta muiluotu vandeniu. Vidų išpurkšti natūraliu nano gaivikliu. Išvalius itin kruopščiai nešvarumus ir išpurškus vidų neutralizuojančiu bakterijas gaivikliu, derėtų imtis tolimesnės priežiūros, priklausomai kokia yra Jūsų Vans’ų oda.

  • Jei tai versta oda, reiktų papildomai ją išpurkšti verstai odai skirtomis valymo putomis ir dar kartą išvalyti silikoninio šepetėlio pagalba, tada palikti kuriam laikui išdžiūti, o išdžiūvus – išpurkšti impregnantu. Viskas! – Jūs pasiruošę džiaugtis vėl švariais it naujais Vans’ais. Na dar gal palaukite kol impregnantas ir išdžiūs ;).
  • Jei tai natūrali lygi oda ar eko oda, tada tereiks išvalytus kedukus ištepti/nuvalyti (tik odinę dalį) vašku ar nano danga skirta lygiai odai. Taip odą paminkštinsite ir apsaugosite nuo aplinkos poveikio, paslėpsite atsiradusius nubrozdinimus. Oda atsigaus ir pradės gražiai blizgėti.

Tiems, kurie yra įsigiję paprastus, tradiciniais vadinamus medžiaginius Vans‘us, pastangų jų valymui įdėti taip pat reikės. Negalvokite, kad užteks juos tik įmesti į skalbimo mašiną. Ne. Ir dar kartą ne. Karštas vanduo gali pažeisti medžiagą, o skalbimo mašinos sukimo programa gali pažeisti Vans‘ų padą.

Klausiate, tai kaip prižiūrėti šiuos kedus? Pirma, purvą pašalinkite su minkštu šepečiu ar šepetėliu. Tam, kad galutinai pašalintumėte įsisenijusias dėmes, švelniai nuplaukite paviršių kempinėle ar šepetėliu suvilgytu su muiluotu vandeniu. Gumuotas dalis šiek tiek patrinti galite daugiau. Kruopščiai nuvalykite padus ir tada, ilgai nemirkant, išplaukite batus muiluotame vandenyje (labiausiai tinkamas ukiškas muilas), tada gerai išskalaukite ir padžiaukite ne itin kaitrioje vietoje, kad batai neperdžiūtų.

Nesiimkite už galvos, jei turite medžiaginius baltus Vans‘us. Prižiūrėkite taip pat, kaip ir kitos spalvos medžiaginius Vans’us, tik papildomai, po viso valymo/plovimo/skalavimo, pamerkite kelioms minutėms į vandenį su šiek tiek sodos ir tada papildomai išskalaukite. Taip turėtų sugrįžti balta spalva.

Prisiminkite, kad Vans‘us labai greitai galima pažeisti džiovinant ant itin karšto radiatoriaus ar karšta oro srove ar šviečiant kaitriai saulei. Derėtų šiuos kedus palikti džiūti šiltesnėje kambario temperatūroje ar pavėsyje šiltu metų laiku ar ant šildomų grindų.

Viskas – vėl galite džiaugtis švariais Vans‘ais.