Batų priežiūra

Kaip prižiūrėti Dr. Martens?

dr. martens

Tikri stiliaus guru jau spėjo įsitikinti, kad ne liks nepastebėti pasirodę su Dr. Martens batais. Šio prekės ženklo avalynė pasižymi ne tik išskirtine išvaizda, t.y. geltonomis siūlėmis ir kitomis, tik šiam prekės ženklui būdingomis, detalėmis, bet ir komfortu dėl oro pagalvės esančios pade, bei ilgaamžiškumu dėl atsakingai naudojamų medžiagų visoje gamyboje. Šias savybes kaip didžiulį privalumą išskiria ir prekinio ženklo Dr. Martens gerbėjai.

Ši avalynė tikrai Jus gali lydėti, tiek pasivaikščiojimuose po miestą, tiek darbe ar vakarėlyje, tiek prabangioje šventėje ar tiesiog su draugais susitikime gamtoje. O, kad batai išliktų nepriekaištingos išvaizdos, pateiksiu jums kelis patarimus, kaip juos tinkamai prižiūrėti.

Tiesa, nesvarbu kokios odos Jūs turite ar turėsite Dr. Martens, t.y. natūralios ar Vegan odos; tvirtos (Smooth) ar minkštos (Soft), o gal lakuotos (Patent Lamper) – niekada jų neplaukite, nemirkykite ar kaip kitaip venkite per didelės drėgmės. Ypač kol avalynė nauja ir dar nėra panaudota jokia priemonė jos apsaugojimui.

Pirma. Jei avalynė išsitepė – nuvalykite šiek tiek drėgna švelnia šluoste. Stipriai netrinkite, kad nešvarumai nesubraižytų avalynės paviršiaus, jei yra poreikis naudokite valymo putas, bet atsižvelkite į avalynės medžiagiškumą, parinkdami tinkamas, kaip pavyzdys Dr. Martens turi lakuotai odai valyti atskiras putas. Kaip ir minėjau neplaukite, nebent nuo pado esančius nešvarumus. O jei susitepė batų raišteliai, juos išimkite ir galite plauti atskirai su vandeniu ir muilu.

Antra. Išvalę batus palikite juos džiūti kambario temperatūroje. Jokiais būdais nedėkite ant radiatoriaus ar kur balkone / terasoje ant saulės spindulių. Per pora valandų oda turėtų išdžiūti, nebent avalynė buvo permirkusi – tada reiktų palikti stovėti dar iki visiško isdžiūvimo.

Trečia. Išdžiūvus batams, jų paviršių būtinai padenkite Dr. Martens vašku ar balzamu. Nesvarbu ką pasirinksite ar Dr. Martens Wonder Balsam‘ą ar Polish ar Dubbin priemonę, su jomis visomis suteiksite batams apsaugą nuo drėgmės, purvo įgeriamumo, bei suminkštinsite odą. Šiek tiek daugiau priemonės ir dėmesio skirkite labiausiai „įdarbintoms“ avalynės vietoms, t.y. ten kur daugiausiai lankstosi. Visos Dr. Martens priemonės yra labai skalsios. Užteks tiesiog plonu sluoksniu švelniai padengti avalynės viršų ir palikti keletui valandų.

Ketvirta. Priklausomai nuo priemonės ir nuo noro – išblizginkite avalynę su švelnia šluoste ar tiesiog nuvalyte priemonės perteklių, jei toks liko.

Viskas – Jūs pasiruošę užkariauti pasaulį 😊.

P.s.p.s. tik nepamirškite priemonių naudoti bent du tris kartus į savaitę arba taip dažnai, kaip mylite savo Dr. Martens kerziukus.

– – – – – –

Na ir dar šiek tiek, apie kiekvieną Dr. Martens avalynės priežiūros priemonę atskirai:

Ultra Protector – apsauginis purškiklis padės sukurti nematomą, orui pralaidų sluoksnį, kuris apsaugos nuo purvo, lietaus, UV spindulių ir dėmių. Jį naudokite ant naujo arba itin švaraus avalynės paviršiaus. Smooth ar Vegan odai ši priemonė nebus tinkama, dėl to kad šių medžiagų įgeriamumas yra mažas. Šią priemonę, kaip baigiamąjį akcentą, galite panaudoti ir ant avalynės padengtos vašku, kaip fiksuojamąjį sluoksnį.

Wonder Balsam“ – minkštinamasis balzamas natūraliai lygiai odai. Jo sudėtyje esantis unikalus kokosų aliejaus, lanolino ir bičių vaško mišinys bei natūralūs ingredientai apsaugo natūralią odą ir suteikia jai minkštumo ir elastingumo.

Dubbin – itin riebus batų vaškas, ypač tinkamas šaltuoju sezonu ir labai reikalingas daugiausiai besilankstančioms batų vietoms. Jis apsaugos avalynės odą nuo išdžiūvimo ir skeldėjimo bei maksimaliai sukurs apsauginį sluoksnį nuo vandens. Priemonė itin skalsi – nepadauginkite. Tinkama lygiai, neverstai odai.

Shoe Polish – kietos konsistencijos batų vaškas. Skirtas lygiai odai. Tai ne tik apsauga nuo drėgmės ar kitų neigiamų veiksnių, bet tai priemonė „pedantams“, nes panaudojus šitą priemonę, teks batus nupoliruoti iki norimo blizgumo/ spindesio.