Batų priežiūra

Kaip prižiūrėti adidas avalynę?

Prieš beveik šimtmetį prasidėjusi „adidas“ batų istorija tęsiasi ir šiandien. Miestuose daugybė stileivų renkasi šio prekės ženklo kedus, o ką jau kalbėti apie pasaulinio lygio žvaigždes, tokias kaip Rita Ora ar Kanye West‘as. Jie, turbūt žino, kaip reikia prižiūrėti „adidas“ kedus, nors greičiausiai juos itin dažnai vis pakeičia naujais. O ką daryti, jei pirkti naujų kiekvieną sezoną nesinori?

Štai jums keletas patarimų, kurie padės šio prekės ženklo kedus išlaikyti švarius ir džiuginti savo ir kitų akis.

Jei esate įsigiję klasika jau tapusius adidas Superstar kedus, kuriuos dažnai avi ne tik NBA ir NCAA žvaigždės, įsidėmėkite, kad daugiausia priežiūros reikalauja šių batų guminis padas bei priekinė guminė dalis. Jos yra linkusios greitai pagelsti, tad purvui, kuris po ilgų pasivaikščiojimų nugula ant pado bei priekio, neleiskite įsisenėti ir tik grįžus pašalinkite nešvarumus nenaudojamu dantų šepetėliu ar turimu šepečiu. Jei purvas įsigėrė, pavilgykite šepetėlį muiluotame vandenyje (geriausiai tam tiks ūkiškas muilas) ir patrinkite tas vietas.

Juokas juokais, bet šių batų valymui puikiai tiks jūsų namuose kasdien naudojama priemonė, t.y. dantų pasta, kuria valant įsisenėjusias pageltusias vietas, galėsite džiaugtis neblogais rezultatais.

Tik įsidėmėkite, šias valymo priemones galima naudoti tik adidas Superstar guminėms dalims valyti. Likusią odinę batų medžiagą patariame valyti tik su specialiomis, odai pritaikytomis priemonėmis.

Daugiau klausimų, susijusių su batų švara, gali kilti adidas ZX Flux ar kitų medžiaginių adidas batų savininkams. Šie kedai yra itin pralaidūs orui, todėl patogu avėti ne tik vaikštant mieste, bet ir sportuojant. Tačiau kaip prižiūrėti beveik vien tik iš medžiagos pagamintus adidas?

Pirmas patarimas – prieš eidami į lauką užmeskite akį į orų prognozę. Jei numatomas lietus, geriau pasivaikščiojimui ar sportui rinkitės kitą avalynę. Jei vis dėlto pranašaujamas geras oras, nedvejodami aukitės medžiaginius adidas. Juos nuo paprastų dulkių padės išvalyti šiurkštesnių šerelių šepetys bei vandens ir muilo tirpalas. Geriausia šių batų valymui naudoti specialias putas ar šampūną. Antra – prisiminkite, kad medžiagos negalima stipriai trinti ar šveisti, taip galite labai greitai ją pažeisti.

Visus adidas prekės ženklo batus džiovinkite kambario temperatūroje, venkite kaitrios radiatoriaus šilumos ar tiesioginių saulės spindulių. Kaip ir kitų prekinių ženklų kedų, niekada jų neskalbkite skalbimo mašinoje. Norėdami pašalinti nuo batų nešvarumus tokiu būdu greičiau galite juos sugadinti nei išvalyti.