Batų priežiūra

Kaip prižiūrėti Nike avalynę?

Reikia pripažinti – Nike batų kolekcijų įvairovė parduotuvėse gali tikri susukti galvą. Air Max, Air Force, Air Max Excee, Air Max Axis ir begalės kitų modelių. Žodžiu, net pačiam liežuvis gali susipinti. O, jei jau spėjote išsirinkti, nemenku iššūkiu gali tapti šių gražuolių valymas.

Nike prekės ženklo kedų, kaip ir kitų prekės ženklų avalynės, galima rasti nuo odinių iki medžiaginių, nuo tvirtos storos odos iki peršviečiamo tekstilinio tinklelio. Jų valymas taip pat turėtų būti skirtingas. Taigi, jei esate Nike batų gerbėjas, šį kartą patarimai, kaip tinkamai juos prižiūrėti, yra skirti būtent Jums.

Pirma. Bet kokios kolekcijos Nike kedų niekada neskalbkite skalbimo mašinoje. Na, o jei vis tiek susigundysite tai padaryti, o manau, kad susigundysite, tai žinokite, kad teks pasirinkti kuo švelnesnį skalbimo režimą, nedidesnę nei 30°C temperatūrą, bei natūralų (be cheminių priedų) skalbinių skalbiklį (skystas ūkiškas muilas, puikiai tiks). Jei laikysitės šių rekomendacijų, gal ir išvengsite avalynės sugadinimo. Aišku turite įvertinti, vis tik iš kokių medžiagų pagaminta avalynė. Verstos, lygios ar kitokios natūralios odos avalynei – tikrai ši procedūra “netiks – nepatiks” ir jinai bus nepataisomai sugadinta, t.y. oda sukietės, pabluks spalva, lakui bėgant pradės trūkinėti ar kaip kitaip praras savo žavesį. Na o jei Nike avalynė bus iš tekstilės, tekstilinio tinklelio, sintetinių ne kietų medžiagų – tai gal rezultatu nenusivilsite ir neteks gailėtis, kad pabandėte šį nerekomenduojamą avalynės valymo būdą.

Antra. Kiekvienos medžiagos priežiūrai, reikia būtent tai medžiagai skirtų priemonių. Apie galimas medžiagas ir jų priežiūrą – aptarkim atskirai:

  • jei išsirinkti Nike bateliai yra verstos odos (t.y. zomšiniai) arba nubuko odos, tada jų valymui geriausia rinktis specialų zomšui skirtą valymo šepetėlį, kurio viena pusė šiurkšti, kita silikoninė, jo pilnai užteks purvui ar dulkėms nuvalyti. Palaukite kol purvas išdžiųs ir tada su šiurkštesniu šepetėliu atsargiai nuvalykite, o su silikoniniu – užbaikite procedūrą. Arba rinkitės specialius zomšui skirtus trintukus, kuriais nutrinkite visą norimą paviršių. Jei rezultatas netenkina, ar yra rimtesnė dėmė, teks į pagalbą pasitelkti valymo putas. Putos suminkštins nešvarumus ir juos iškels į paviršių, apsaugos spalvą ir nesukietins odos. Užpurškus ant nešvarios vietos, reiks, pagal gaminio rekomendacijas, palaukti ir su šluoste ar šepetėliu, nuvalyti išpurkštą, dar nespėjusį išdžiūti paviršių. Kai rezultatu būsite patenkinti, palikite kuriam laikui, kambario temperatūroje, kad avalynės paviršius pilnai išdžiūtų ir užbaigimui, iš tolimesnio atstumo, apipurškite visą avalynę zomšui skirtu impregnantu ar apsauginiu purškikliu.
  • jei išsirinkti Nike bateliai yra tekstiliniai – tai Jums reikės tik drungno vandens, natūralaus muilo (geriausia ūkiško) – skysto ar kieto, kaip kam patogiau ir nelabai kieto šepetėlio, kad nepažeisti paviršių. Jei užtenka valyti – tai valykite paviršių šepetėliu su vandens/muilo putomis; jei matote, kad valymas nepadės, tiesiog išplaukite avalynę muiluotame vandenyje. Ilgai nemirkykite, nes Jūsų tikslas nuplauti nešvarų paviršių. Tiesa, prieš plaunant, išimkite vidpadį, jei jis išsiima, ir raištelius, juos išplaukite atskirai. Po to gerai viską išskalaukite po tekančiu vandeniu. Išplovus nusausinkite rankšliuosčiu tiek vidu, tiek išorę ir palikite išdžiūti kambario temperatūroje ar ant šildomų grindų ar lauke, bet ne prieš tiesioginę saulę.
  • jei išsirinkti Nike bateliai yra lygios natūralios odos, lakuotos odos arba lygios eko odos – tada teks rinktis natūraliai lygiai ar lakuotai ar dirbtiniai odai skirtas valymo putas, balzamus, vaškus ir turėti minkštą kempinėlę ar šluostę. Nešvarumus pašalinkite atsargiai su drėgna šluoste. Neplaukite, o jei tai neišvengiama, pakiškite po tekančiu vandeniu labai trumpam. Išvalius, leiskite paviršiui kambario temperatūroje išdžiųti ir tada, priklausomai nuo odos, pabaikite valyti su jai skirtomis putomis, vašku, balzamu ar tepalu.

Trečia. Raišteliai, vidpadžiai, jei jie išsiima, turėtų būti skalbiami atskirai. Vandens ir ūkiško muilo tirpalas tam tiks puikiai. Išskalavus paliekama išdžiūti ir tik tada grąžinama atgal į savo vietas.

Ketvirta. Vos nepraleidome – padai. Šepetėlis ir tas pats ūkiškas muilas, čia ir vėl Jums padės puikiai. Arba jei turite gumai skirtą trintuką, galite panaudoti jį. Visa kame tik reiktų įvertinti, kad per stipriai netrinti ir nepažeisti paviršių. Jei naudojote muilą, nepamirškite švariai nuplauti ar drėgna šluoste nuvalyti.

Penkta. Kaip ir kitų prekinių ženklų kedų, taip ir Nike, jokiu būdu nedžiovinkite ant karšto radiatoriaus ar saulės spinduliuose. Geriausia juos palikite džiūti kambario temperatūroje.

Dar vienas patarimas tiems, kurie kartais pritingi arba tikrai neturi nei laiko, nei noro tai daryti. Atiduokite savo avalynę batų valymo specialistams. Jie tikrai pasirūpins Jūsų Nike švara.

Viskas – Jūs pasiruošę sužibėti su Nike.